Одустао сам од Cloud.Mail.Ru, фронтенд им радио Вулин
Убацио сам у свој матори лаптоп SSD да бих добио на перформансама, нисам хтео да радим некакве миграције система већ сам радио чисту инсталацију Windows 10-тке, таман да се подсетим како оно беше, нисам инсталирао 100 година – или радим опоравак система CloneZillom или радим ‘built-in recovery’ на Windows 10. Дошао ред на инсталацију програма…
Прво, све на руском језику, друго – не стиже ми двостепене аутентификације код никако кад ударим логин преко тог њесра па сам морао да убијем двостепену аутентификацију и треће – то више и није клијент за синхронизацију него мрежни диск, без могућности синхронизације и офлајн копије фајла, што значи да морам да испратим шта сам променио на клауду па да то ручно скинем на компјутер, сад им је мото „хранит файлыв облаках, а не на компьютере„…
….и ништа, скинем све фајлове ручно на лаптоп (70GB фајлова), вратим двостепену аутентификацију и појурим друго решење, а као први пик на драфту други омиљени Рус – Јандекс Диск (Yandex.Disk) . Већ сам ту имао 50GB простора од којекаквих реферала и морао сам да докупим још простора, а додатних 100GB је +20$ годишње, што је опет најјефтинија варијанта за +100GB годишње колико ми треба. Кад ми буде требало више простора размислићу и о осталима јер је ту много разноврснија понуда, али за +100GB ово је најјефтинија варијанта.
Волео бих знати који је то стручњак дошао да идеју да укине sync client тј декстоп клијент за синхронизацију и постави директан приступ клауду. Није искључено ни да и даље постоји sync клијент као раније – али ја га не нађох тако да и ако постоји – још један Бамби за тим који се бави интерфејсом на Mail.Ru. Огромна су компанија, не схватам зашто запошљавају свакакве да им осмишљавају интерфејс и да се баве фронтендом.
Више о фронтенд и бeкенд девелопменту – овде.
Yandex.Disk – интерфејс на енглеском, синхронизација ради, скриншоти раде, офлајн копија на мобилном ради, аутоматски аплоуд (upload) ради, двостепена аутентификација ради (додуше не преко SMS-а него преко Yandex.Key-а), све је то као што је било, унапређено и још боље него раније, клијент на Aндроиду одличан, клијент на ЦентОС-у ради одлично – све без грешке. По самом интерфејсу и „корисничком искуству“ мислим да тренутно Jандекс Диск нема премца и да се шиба са Гугл Драјвом (Google Drive) за прво место – јуначки. Све похвале!
Нешто сам ушмековао и pCloud који је заправо Дриве-О са нормалним интерфејсом, sync опцијом и офлајн приступом – али немају ОБАВЕЗНУ двостепену аутентификацију, Гугл Драјв – али нема свој клијент за Линукс плус ми нуди мање простора него Јандекс Диск…тако да ћу да останем овде неко време те Јандекс Диск постаје моја прва препорука за cloud storage са могућношћу синхронизације.
Nidžo
13/06/2018 @ 13:26
Sličan slučaj ista frustracija. Pošto sam imao dual boot i na oba stari Cloud Mail.ru ispostavilo se da program radi kao portabilan tako da…
https://yadi.sk/d/FV3goGWt3XpXeC
Aj zdra’o!
Стефан
16/09/2020 @ 10:01
Користим Яндекс.Диск (интерфејс на руском) већ дуже време. Користим га и на телефону и на рачунару (ЛинуксМинт), али имам проблем са офлајн режимом у апликацији. То јест, без обзира на то што сам означио који фајлови треба да „пређу“ у офлајн, сваки пут када отворим овај фолдер апликација поново преузима све фајлове. То значи да без интернет везе не могу да користим ове фајлове, па овај режим губи своју сврху.
Покушао сам да у подешавањима искључим ажурирање фајлова у офлајн фолдеру, али није помогло. Телефон је Huawei Honor 10.
Да ли неко зна у чему је проблем?
Компјутераш блог
16/09/2020 @ 12:09
Ја користим и на телефону и на компјутеру (Виндовс додуше). Офлајн режим на оба ради перфектно.