Лиценца за Виндовс 10 од 5 евра и мање?!
Морао сам да инсталирам Виндовс 10 на једном компјутеру, приватна варијанта, ништа пословно…но човек ми вели да ће преко тог компјутера да се качи на е-банкинг, купује преко нета и тако то, па је потребно да компјутер ипак буде што сигурнији – али нема се пара за лиценцу и стриктно одбија и помисао да има Линукс на компу….дакле остаје нам као опција торент и крекована прича Виндовса мученог у народу познатог као ‘Виндовс – Дорћол едишин’. Може ли то како безбедније леба ти?
Први пик на драфту – купи лиценцу преко и-беја (eBay)…чуо сам за то, али нисам користио нити знам која је фора. На и-беју није могуће баш продавати крековани и нелегални софтвер, постоји и повраћај новца…а сама лиценца кошта мање од 5 долара, што је прихватљиво – не морам размишљати да ли је сам Виндовс бушан негде или су људи који су га звекнули поставили неки тешко ухватљив шпијунски софтвер. Пробаћу. Ваљда би их убили на том сајту да је нелегално?
Одем на и-беј, направим налог, куцам у претрази „Windows 10 license„, отворим неки линк са ценом од 3,64$, видим има преко 3000 продаја, 99.8% позитивних оцена….кликнем на „Buy“, унесем број платне картице, платим, истог трена ми стиже серијски број на имејл. Укуцам тај серијски у Виндовс који сам инсталирао без серијског броја….“Activation is successful“ – све прошло без икаквих проблема. П’како?
Колико сам сконтао после гуглајући, то су ваљда лиценце „скинуте“ са покварених лаптова које се више не користе, мада ја нешто не верујем у то…пре ми делује да су успели да направе неки генератор који штанцује те серијске бројеве на велико. Углавном, не занима ме, за кућну употребу идеално све, правим се мутав и луд. Инсталација са Мајкрософтовог сајта, унео серијски број и све чисто што се самог софтвера тиче.
Е сад, ово решење никако није добро за пословне кориснике, нашој инспекцији се јебе што је Виндовс активиран, они траже или рачун са легализационом лиценцом или рачун на којем се налази и лаптоп и лиценца или рачун на којем је назначено да је лаптоп купљен са преинсталираним Виндовсом или друге рачуне (не знам како се то проверава са количнским лиценцирањима али претпостављам да им исто треба рачун). Контам кад би им неко поменуо куповина са и-беја или показао мејл – да би они само рекли „охохохо, ето новчаница, котиле-се-множиле-се, сутра шаљем дете да студира на Јејлу због тебе особо“.
Дакле – овако је идеално за приватне кориснике ако желе да имају чист оперативни систем који нико није нигде „унапређивао“ и „дорађивао“ а Линукс им из неког разлога не игра улогу….пословни корисници ово да забораве и за џаба су читали. Јесте и криза и Вучић и све али 400 динара за оперативни систем који ће се користити бар 5 година – исплати се вала.
bosandzeros
07/04/2019 @ 18:30
Ja sam našao ovo i radi. Ako neko zna da je nelegalno neka prijavi.
https://msguides.com/microsoft-software-products/2-ways-activate-windows-10-free-without-software.html
bosandzeros
08/04/2019 @ 11:47
Moja greška, nije dilema da je nelegalno. Dilema je da li je maliciozno ?
Bachi
30/04/2019 @ 13:05
Nije maliciozno, čak preferiran način za braću pirate da se koristi online kms aktivacija. 😀
pedja
06/06/2019 @ 22:59
I koliko dugo vazi ova aktivacija?
1234
07/04/2019 @ 22:07
Ja sam aktivirao na ovaj nacin. Izgleda OK.
M$
07/04/2019 @ 22:56
Nije legalno jer u EULA pise da se software ne prenosi na treca lica, a ako je u pitanju VL nacin licenciranja znaci da je neko sklopio ugovor na lupam par hiljada kljuceva a nije iskoristio sve pa samim tim ne moze da ih prodaje.
Salek
12/04/2019 @ 12:15
Na laptopove sa preinstall varijantom Win OS-a se obično stavlja OEM licenca koja je direktno vezana za taj hardver(laptop) i po pravilu nije predviđena za migraciju na drugi računar pa čak i ako je originalni laptop skroz otkazao ili je rashodovan… Sa te strane onda nije legalno, ali ako se Microsoft aktivacijski server ne buni, što bi onda i mi mnogo pametovali 🙂
Meni su inače najdraži oni likovi što imaju regularnu licencu i aktiviran Win a na njemu tona drugog nelegalnog softvera vrednog više doživotnih robija 🙂 pa kad im to pomeneš samo slegnu ramenima i kažu: pa šta ima veze, imam originalni Windows 🙂
Miloš
14/04/2019 @ 21:53
Da ne veruje čovek šta sve može na netu da se kupi danas, čak i Windows.
Zoran Novak
21/04/2019 @ 15:13
Kupio sam licencu za W10PRO, platio preko PAYPAL i dobio fakturu za kupovinu. Mislim da i ta faktura odgovara poreznicima.
Boza
16/10/2019 @ 13:06
ali nisi platio pdv i carinu….
Miloš
21/10/2019 @ 21:41
Licenca kupljena preko eBay-a za 220rsd, sve radi kako treba. Sada bukvalno nista piratizovano na kompu. Samo mi fali Office. Zna li neko kako moze da se skine Office 2019 preko M$ sajta, da bude clean i official, pa da kupim licencu i za office?
DDivaio
09/11/2019 @ 07:33
Savršeno. Bas mi tako nesto treba.
Jedino sto nemam account za PP, valjda radi Payza.. Super braca.
ripy
22/01/2020 @ 12:37
Да мало оживим тему… 🙂
Лиценце које се купују преко ebay су углавном VOLUME лиценце.
Колико се сећам,
1. Retail су оне које редовно купујеш и дајеш силне новце, колико беше 150 евра или тако…и њих корисник може да препродаје…
2. OEM као што је Salek рекао, долази уз уређај и нису за препродају…
3. Volume или Volume_MAK су у власништву компанија или организација, којима више не требају, имају вишак или тако то и препродају после на ebay за ситне паре, али ни оне нису за препродају…
Тако да, windows јесте легалан, али и није…
Имате пуну подршку и све то што носи благодети легалног софтвера, али опет, није ваш…што нас обичне смртнике и не занима…
Битно је да ради посао!