Ка’ће рецензија за NINITE и остале all-in-one и custom инсталере?
Ninite је програм који је нека врста универзалног инсталер програма које ви пожелите, одете на њихов сајт, зачекирате које све програме хоћете да имате заковане у инсталеру, он их запакује их све у једну инсталацију и онда кад треба да се инсталирају, типа препоручени програми са овог блога то се ради у пар кликова у Ninite-у…али уз то се могу и испратити њихова ажурирања. Доста корисно.
НИКАД!
Програме и драјвере увек скидам са званичних сајтова њихових твораца и одатле их инсталирам. Изгубићу 10 минута живота више али знам да су то званични програми, да није ништа додатно у њих кокнуто „мимо протокола“ на овај или онај начин и знам да је то то. Без обзира шта пише на сајтовима Ninite-а или Snappy-ја пише да је све регуларе и да су чисти и не баве се прљавим форама, верујем ја да су они чисти, али директ даунлоад са званичног сајта ми је још чистији да чистији бити не може.
Дакле, ако ми треба VLC media player, отићи ћу на videolan.org и скинути VLC media player, треба ли ми драјвер за графичку картицу за мој лаптоп – отићи ћу на сајт марке лаптопа и наћи драјвер за VGA за мој модел лаптопа и готово. Чисто да чистије бити не може. Ово са драјверима може послужити евентуално некоме ко н’уме да инсталира Виндовс како ваља и доликује.
Ово сам написао јер доста пута сам добио питања шта мислим о Ninite и Snappy-ју, које ми људи рекламирају као рај на земљи, обавезан алат сваког системаша, олакшавање живота увелико, најбољи програм свих времена (шиба се са Total Commander-ом који ми исто сви рекламирају као најбољи програм на свету) па ми лакше да пустим линк са ове странице него да изнова пишем увек исти одговор. А и да се не лажемо има ту и друга ствар, рецензије пишем како ми дође – ако ми дође, а не како ми неко затражи…ако ви желите да направите рецензију то можете на овом блогу и сами.
IM
28/01/2017 @ 19:19
Hvala za Snappy ?
Компјутераш блог
28/01/2017 @ 19:21
Кад ме већ вучеш за језик, имаш и Driver Booster, погле и то
Bojan
28/01/2017 @ 19:42
Sto se drajvera tice ako se radi korektno trebalo bi biti kako je Darko napisao – odnosno pravilno u praksi za svaki uredjaj iste skinuti sa zvanicnog sajta i iste instalisati.
Samo tako mozete biti sigurni da ce pomenuti novi postavljen uredjaj grafika – zvuk – video i ostalo raditi ispravno i sigurno.
Za one koji nemaju vremena i stalno im se zuri postoje i druga resenja jedno od njih je Driver Pack Solution.
Mozete instalisati drajvere on line ili sve to skinuti sa sajta snimiti na DVD i koristiti kada nemate internet konekciju.
Velicina pomenutog je oko 10 Gb sto znaci da bi isao na dual leyer DVD ili jos bolje flash memoriju stick.
Cudni su putevi onih koji servisiraju racunare.
Solution
Bojan
28/01/2017 @ 19:51
Nema veze sa temom ali bi zamolio Darka da napise nesto o SOLARIS operativnom sistemu i Sun Ultra Sparc procesorima.
Znam da se uglavnom koriste za servere i da su jako hardwerski zahtevni.
Pa sam zato i ova napisao da li se iko susreo sa ovim kako hardwerom tako i samim sistemom .
Unapred hvala na odgovorima.
Pozdrav od Bojana.
Компјутераш блог
28/01/2017 @ 20:10
За Соларис сам се заинтересовао тек скоро (колега Линуксаш који се бави њиме ме убедио да је бољи од Линукса за продукционо окружење 100 пута) тако да ускоро се може и очекивати рецензија…
…а за Sparc, не очекуј у скорије време…
Bojan
28/01/2017 @ 21:42
Hvala Darko na odgovoru.
Bilo sta sto bude u recnziji bicu zahvalan.
Kazu za SOLARIS da je kao sto si napisao jako kavlitetan ali tako i jako zahtevan sto se samog racunara tice.
A da najbolje radi na pomenutim Sparc procesorima.
Posebne masine za posebnu namenu.
U svakom slucaju ocekujem tvoju recenziju skoro.
Svako dobro u daljem radu Darko.
A svojim blogom i nekonvencionalnim nacinom pisanja i pristupu problema meni si zanimljiv,zabavan i poucan.
Razbijas stereotipe i neke zablude zato i citam sve sto napises.
Salut.
Компјутераш блог
29/01/2017 @ 10:48
Неће то скоро 🙂 Велим, са Соларисом сам тек од пре пар дана почео да се бакћем и то по препоруци колеге који је „дипломирао“ Линукс. Ако мене питаш у старту је мана – лиценцирање (за продукционо окружење мора да се купи лиценца), али полако.
Marko
20/03/2018 @ 20:16
U načelu se slažem da je zvanični sajt najčistija varijanta i jeste samo 10 minuta više, sve dok ne radiš 10 računara dnevno, onda već postaje problem. Osim ako ne radiš po 10 računara svaki dan, onda praviš image i samo rokaj 🙂